Międzynarodowy dzień kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest na całym świecie jako święto kreatywności, talentu, budowaniu wiary we własne możliwości i odwagi w pokonywaniu trudności. Obchodzi się je 15 września, a inspiracją do tego stało się dzieło pt. „The Dot” (Kropka). Bohaterką tego opowiadania jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej pani od plastyki poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości. Nauczyciele, wychowawcy organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W czwartek na strojach naszych dzieci królowały „kropki”. Uczniowie klas I – III oglądnęli filmik o Vashti oraz tworzyli prace plastyczne inspirowane ich wyobraźnią, których motywem przewodnim była kropka. Podsumowaniem były rozmowy o swoich talentach i uświadomienie, że każdy jest w czymś dobry.
/D. Witek/
Fot. D.Witek
Zapraszamy do galerii
Skip to content