Dzień tabliczki mnożenia

7 października 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Uczniowie klas IV -VIII utrwalali tabliczkę mnożenia przez cały wrzesień, a w dniu wydarzenia mogli się sprawdzić, zdając egzamin w formie on-line. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Następnie uczniowie zmierzyli się z zabawami i grami. Uzupełniali zabawne kupony „Tabliczki szczęścia” z przepowiednią, a wszystko po to, by powtórzyć tabliczkę mnożenia i doskonale się przy tym bawić. WMT Day to świetna inicjatywa szerząca znajomość tabliczki mnożenia i przy okazji fantastyczna zabawa.
/B.Kawalec/
Zapraszamy do galerii
Skip to content