Co słychać w Krakowie?

Czwarto i piątoklasiści odwiedzili w ubiegły piątek gród Kraka. Pospacerowali nad Wisłą, gdzie odwiedzili Smoka Wawelskiego. Następnie zwiedzili Wzgórze Wawelskie, zachwycali się zamkiem królewskim i krużgankami. Duże wrażenie zrobiło na uczniach wysłuchanie hejnału z wieży Kościoła Mariackiego. Spacer zabytkową starówką, zakupy w Sukiennicach, warsztaty w Muzeum Archeologicznym, wystawa mumii i innych starożytnych pamiątek to bez wątpienia ekscytujące punkty wycieczki. Największe emocje wzbudziła jednak wizyta w Muzeum Obwarzanka i możliwość stworzenia swojego. Dzieci poznały historię tego słynnego krakowskiego wypieku, a potem delektowały się samodzielnie upieczonymi obwarzankami. Czas szybko minął, pogoda dopisała i nadszedł czas powrotu. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wycieczki, a szczególnie pani Natalii Grzesik z Obozy i Kolonie Mielec. 

Tekst: M. Michalik
Zdjęcia: A. Rokoszak- Borsuk, K. Nowak
Zapraszamy do galerii
Skip to content