Konkurs latawców

Podniebne podróże
    Czy wiecie, że Tatarzy używali płonących latawców podczas napadów na miasta i wioski. Straszono nimi konie podczas bitew. A najpiękniejsze w kształcie olbrzymich smoków tworzyli Chińczycy. Takie ciekawostki opowiedział pilot pan Zygmunt Osak, który wraz z panem Zbigniewem Wicherskim przybyli dziś do naszej szkoły rozstrzygnąć konkurs na najpiękniejszy i najlepiej latający latawiec. Uczniowie klasy trzeciej i czwartej wzięli udział w tej plastyczno-technicznej akcji i na sali gimnastycznej, a potem na szkolnym boisku prezentowali swoje dzieła. Najlepszy pod względem wizualnym latawiec stworzył Sebastian Kieszek – jego sowa wzbudziła powszechny zachwyt. Z kolei w kategorii najlepiej latających wehikułów laur zwycięstwa zdobył Filip Ronij. Jego latawiec szybował niczym orzeł nad budynkiem szkoły i podobno było go widać z Mielca. Wszyscy uczniowie wybrali sobie nagrody ufundowane przez mielecki Klub Miłośników Lotnictwa TMZM. Piękne latawce, które również zostały nagrodzone wykonali: trzecioklasiści – Oliwier Koba, Ewa Stachurska, Kacper Wolak, Olivier Wiech, Milena Janeczko oraz czwartoklasiści – Emilia Kilian, Maja Kurgan, Amelia Wiech, Filip Bukała, Patryk Stachurski.
Dziękujemy wszystkim młodym konstruktorkom i konstruktorom oraz wspierającym ich rodzicom za udział w akcji. Miejmy nadzieję, że któryś z nich zostanie w przyszłości  pilotem czy pilotką albo będzie konstruować samoloty.
M. Michalik
 
Foto Anna Rokoszak- Borsuk
Konkurs latawców
Konkurs latawców
Konkurs latawców
Konkurs latawców
Konkurs latawców
Konkurs latawców
Konkurs latawców
Konkurs latawców
Skip to content