Z wizytą w skansenie w Kolbuszowej

31 maja 2022 uczniowie klas I, II, III odwiedzili Muzeum-Skansen w Kolbuszowej. Każda klasa odbyła spacer po skansenie z przewodnikiem. Dzieci zobaczyły stare chałupy i ich wyposażenie, dawne narzędzia rolnicze, stary wiatrak, kuźnię, młyn wodny, stary kościół z Rzochowa, dwór, zbiór starych drewnianych zabawek, a najbardziej podobała im się stara szkoła. Klasa I wzięła udział w zajęciach „Malowany konik – świat drewnianych zabawek”. Uczniowie klasy II i III odbyli podróż w czasie do dawnej szkoły, gdzie uczestniczyli w „lekcji kaligrafii”. Poznali ciekawostki o szkolnych przyborach, o kleksach
i karach cielesnych. Pisali rysikami na drewnianych tabliczkach i piórami ze stalówkami maczanymi w atramencie. Na zakończenie pobytu w skansenie dzieci zakupiły regionalne pamiątki. Pogoda i humory dopisały, a wyjazd dostarczył najmłodszym wielu wrażeń i informacji.
Zapraszamy do galerii
Skip to content