Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych

W dniach 14- 17.07.2022 Kornelia Goryczka wystartowała w Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych dla Juniorów I Juniorek w Lesznie. W piątek w konkurencji modeli rakiet ze spadochronem S3A wywalczyła srebrny medal w kategorii juniorek. W sobotę zaliczyła najlepszy Start w konkurencji modeli rakiet wysokościowych S5B gdzie zdobyła 2 złote medale wygrywając zarówno rywalizację juniorów jak i juniorek.

W tej konkurencji wystartowała z modelem polskiej rakiety badawczej meteor 1 w skali 1:4,8. Model poleciał na wysokość 215 metrów. W niedzielę odbyła się ostatnia konkurencja S7 , czyli wierne modele prawdziwych rakiet. Kornelia wystartowała modelem Rakiety Meteor 2 co dało jej złoty medal w kategorii juniorek.
Serdecznie gratulujemy!
/R.Wójcik/
 
Skip to content