Wybory do Samorządu Uczniowskiego

„Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to, aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem uczą się, działają…, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał…, żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się, pilnował porządku i praworządności… to nie tylko praca, ale i walka… w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości…”
Janusz Korczak
 
12 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie przygotowali plakaty, na których przedstawiali swój plan działania. Każdy z uczniów klas IV-VIII i nauczycieli naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata. Nad całością wyborów czuwała Pani Renata Wójcik, która była opiekunką samorządu w ubiegłym roku szkolnym. Na niej spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania. Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącym Szkoły został uczeń klasy VIII Wojciech Mroczka, zastępcą uczeń VIII klasy Tomasz Mroczek, a skarbnikiem uczennica V klasy Hanna Motyl.
 
Członkami samorządu zostali:
  • uczeń klasy IV Karol Łączak
  • uczeń klasy V Szymon Dziuba
  • uczennica klasy VI Martyna Malec
  • uczeń klasy VII Karol Godek
  • uczeń klasy VII Filip Kramarz
Następnie reprezentanci poszczególnych klas wybrali swoich opiekunów. Zostały nimi Panie: Magdalena Gawlik i Renata Wójcik. Zwycięzcom gratulujemy wygranej i życzymy wielu sukcesów w pracy na rzecz szkoły . Wszystkich uczniów klas 4-8 zapraszamy do włączenia się w działalność samorządu.
 
Dyrekcja, Uczniowie i Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
 
/R. Wójcik/
Fot. A. Pisarz
 
Samorząd Uczniowski
Skip to content