Pasowanie na czytelnika

18 października uczniowie klasy I zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Podczas wizyty w bibliotece uczniowie zapoznali sie z księgozbiorem biblioteki oraz regulaminem wypożyczania książek. Następnie Pani Bibliotekarka wielką księgą dokonała pasowania pierwszoklasistów.
Z okazji pierwszej wizyty w bibliotece dzieci otrzymały w prezencie Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, przypominającej o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Na Wyprawkę złożyły się: książka dla dzieci „Pierwsze abecadło”, broszurka dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, oraz „Kreatywny alfabet”- plakat z literkami do wycięcia. Mali czytelnicy otrzymali także pamiątkowe dyplomy, zakładki do książki oraz krótkie bajeczki.
Nowi czytelnicy opuścili bibliotekę szkolną zadowoleni i pełni wrażeń, obiecując, że będą często ją odwiedzać.
/R. Wójcik/
Fot. M. Zielińska
Pasowanie na czytelnika
Pasowanie na czytelnika
Pasowanie na czytelnika
Skip to content