Narodowe Święto Niepodległości

W piątek, 11 listopada, w Chorzelowie odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Niepodległości. Mieszkańcy Gminy Mielec upamiętnili wydarzenie na Miejscu Pamięci Poległych w obronie Ojczyzny. Naszą szkołę reprezentowała delegacja w składzie: Halina Cygan – dyrektor ZS w Podleszanach, Monika Zielińska – wychowawczyni klasy I oraz przedstawiciele organizacji Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej.
W sobotę, 12 listopada, po koncercie artystycznym w ZSP w Książnicach tematycznie związanym z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, nastąpiło przekazanie Ognia Niepodległości przez Jednostkę Strzelecką 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu oraz złożenie kwiatów pod kamieniem poświęconym pamięci por. Jana Hajca. Ogień swoim blaskiem przypominał o ofiarach poniesionych w walce o wolność Polski. Wartę honorową przy Obelisku por. J.Hajca trzymali przedstawiciele organizacji ZHR naszej szkoły
/H. Cygan/
Fot. H. Cygan
Harcerze przy obelisku por. J. Hajca
Harcerze przy obelisku por. J. Hajca
Dyplom dla szkoły
Skip to content