Dzień Bezpiecznego Internetu

Ile znaków powinno zawierać bezpieczne hasło? Czym jest hejt w internecie? Czy jestem w sieci anonimowy? – na te i na inne pytania musieli odpowiedzieć uczniowie naszej szkoły w wielkim teście wiedzy zorganizowanym w ramach Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu.

Już od 19 lat DBI jest obchodzony na całym świecie. Jest to ważna inicjatywa , ponieważ większa część naszego życia przeniosła się z znacznej części do sieci.

– Zależy nam, by edukować naszych uczniów. Oni najbardziej przez spontaniczne nieraz decyzje i brak czujności są narażeni na niebezpieczeństwa – mówi Andrzej Strzępka, nauczyciel informatyki.

W tym roku postanowiliśmy zrezygnować z tradycyjnych pogadanek na rzecz nauki poprzez zabawę. W dwóch turach zaprosiliśmy uczniów do zabawy. Na platformie Kahoot! zorganizowaliśmy test wiedzy dla uczniów klas 4-6 i 7-8.

– W sali było głośno i wesoło. Gra wzbudzała dużo emocji, ale i dzięki temu uczniowie wyszli w garścią praktycznej wiedzy. Okazało się, że na niektóre pytania nie wszyscy udzielili prawidłowej odpowiedzi – dodaje Sylwia Madycka, szkolny pedagog.

Taka forma bardzo spodobała się uczniom. Już myślimy czym zaskoczymy naszych podopiecznych w przyszłym roku.

Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Interentu
Skip to content