Warsztaty techniczne -Leonardo

 W dniu 26.09.2023r uczniowie kl 7-8 uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez „Akademię Umiejętności Technicznych – LEONARDO” Uczniom została przybliżona idea nauki poprzez eksperymentowanie , doświadczenia i praktykowanie. Mogli odrywać swoje zainteresowania w zawodach technicznych z którymi na co dzień maja małą styczność.
Podczas wydarzenia uczestniczyli w warsztatach:
  • Warsztat Modelowanie i druk 3D  
  • Warsztat Robotyka i programowanie
  • Warsztat Lotnictwo (warsztaty modelarskie – budowa spadochronów i imitacja spadochroniarza) 
Odbył się również  pokaz lotów modeli lotniczych i kosmicznych.
Dodatkowymi atrakcjami był:
  • pokaz interaktywny Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”
  • wystawa z zakresu fizyki i astronomii.
Skip to content