Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w Polsce od 2004 roku. W tym roku był obchodzony 8 lutego. Inicjatywa ta ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz Bezpiecznego dostępu do sieci dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. 

Klasa 1 obejrzała spektakl „Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów” zorganizowanych przez państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, obejrzała również filmiki edukacyjne z serii Sieciaki Misja: Bezpieczny internet. Na podsumowanie zajęć o bezpiecznym internecie i usystematyzowanie swojej wiedzy uczniowie wykonali w grupach plakaty.

Klasa 2 wzięła również udział w akcji szkolnej. Uczniowie z chęcią rozwiązywali quizy z zakresu wiedzy o internecie i brali udział w dyskusjach na ten temat.
Zapraszamy do galerii
Skip to content