Mogę zmieniać świat na lepsze

Z początkiem Nowego Roku uczniowie klasy piątej wzięli udział w dwudniowych warsztatach z Projektorem.
,,Projektor – Wolontariat Studencki” jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. Studenci wolontariusze spotkali się z dziećmi, aby opowiedzieć o aktywności obywatelskiej, zachęcić do działania, wzmocnić ich poczucie sprawczości. Podczas warsztatów doskonali umiejętność współpracy, komunikowania się i krytycznego myślenia. Uczniowie zobaczyli, że mają wpływ na to, co dzieje się w ich szkole i lokalnym środowisku.
Wspólnie wybrano obszar do działania, który skupi się na ochronie planety. Z wielu propozycji wybrano projekt dotyczący rowerów, dlatego że w Podleszanach większość uczniów wybiera ten środek lokomocji. Trzymamy kciuki za realizację projektu, o którym będziemy jeszcze informować.
Dziękujemy wolontariuszom Kasi i Hubertowi. Szczególnie, że Hubert jest absolwentem naszej szkoły, który z wrócił do nas, by poprowadzić warsztaty dla uczniów.

#DrużynaProjektora @Program Projektor

Zapraszamy do galerii
Skip to content