Bezpieczne Surfowanie po Sieci!

Dzień Bezpiecznego Internetu to coroczne wydarzenie, które przypomina nam o ważności bezpiecznego korzystania z internetu i edukuje nas na temat potencjalnych zagrożeń online. W tym roku uczniowie naszej szkoły połączyli przyjemne z pożytecznym, uczestnicząc w interaktywnym quizie zorganizowanym przez nauczyciela informatyki – pana Andrzeja Strzępka, który angażuje się w projekt OSE Hero oraz pani Annę Rokoszak – Borsuk – psycholog szkolny.

OSE Hero, to inicjatywa skupiająca nauczycieli, uczniów i rodziców w celu promowania bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z technologii. Nasz nauczyciel informatyki, pan Andrzej Strzępka, aktywnie uczestniczy w tym projekcie, prowadząc różnorodne działania edukacyjne, które pomagają nam lepiej zrozumieć świat cyfrowy.

W dniu Dnia Bezpiecznego Internetu, klasy 4 – 8 wzięły udział w emocjonującym quizie przygotowanym na platformie Kahoot! Quiz ten nie tylko przypomniał naszym uczniom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu, ale również dostarczył im dużo frajdy i emocji. Zadania, z którymi musieli się zmierzyć, wymagały nie tylko wiedzy, ale także szybkiego działania i refleksu.

Tematyka pytań była różnorodna – od ochrony prywatności i bezpieczeństwa haseł, po rozpoznawanie zagrożeń online i budowanie pozytywnych relacji w internecie. Każde pytanie było okazją do dyskusji i refleksji nad własnymi nawykami online.

Najważniejsze jednak, że uczniowie uczestnicząc w quizie, nie tylko doskonalili swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci, ale również uczynili ten dzień bardziej pamiętnym i interaktywnym. To wspaniałe uczucie, gdy można łączyć naukę z zabawą!

Dzięki inicjatywom takim jak OSE Hero oraz kreatywności naszych nauczycieli, uczniowie naszej szkoły, mają szansę coraz lepiej zrozumieć i radzić sobie w cyfrowym świecie. Dzień Bezpiecznego Internetu to doskonała okazja, by podkreślić ważność edukacji w zakresie bezpieczeństwa online i promować pozytywne zachowania w sieci.

Bądźmy świadomi, bądźmy bezpieczni – to hasło powinno towarzyszyć nam nie tylko podczas Dnia Bezpiecznego Internetu, ale każdego dnia podczas naszej internetowej podróży.

Skip to content